Okno PSK, zwane również oknem uchylno-przesuwnym lub przesuwnym z przesunięciem, jest najbardziej ekonomicznym z dostępnych rozwiązań przesuwnych. Jego skrzydło po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej przesuwa się na widocznych wózkach, umożliwiając wysunięcie skrzydła do pomieszczenia prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie na bok. System ten wykorzystuje uchylenie jak w tradycyjnych oknach, umożliwiając dopływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania całego skrzydła.

Drzwi PSK to idealny wybór dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni w wyjściach na taras i do ogrodu. Ich system uchylno-przesuwny oraz specjalne okucia sprawiają, że przy minimalnym wysiłku można otworzyć skrzydło na szerokość nawet 1,6 metra. Ta sprytna konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce, a dzięki dużej powierzchni przeszklenia wnętrza zalewa naturalne światło, tworząc niepowtarzalny wygląd.
System uchylno-przesuwny, dzięki specjalnemu okuciu, umożliwia uchylenie i przesunięcie skrzydła o szerokości do 1,6 metra przy minimalnym wysiłku.

Po zamknięciu drzwi uchylno-przesuwne PSK tworzą zgrabną, estetyczną linię ze skrzydłem stałym i przesuwnym. Jest to możliwe dzięki zamontowanej na ościeżnicy szynie, w której znajdują się wózki przenoszące wewnętrzną ramę ruchomego skrzydła, ukrytą pod specjalnie przygotowanymi kratami. 

Okna uchylno-przesuwne PSK zapewniają dużą wygodę i elastyczność, ponieważ mogą być wyposażone zarówno w niski, jak i wysoki próg. Ułatwia to znacznie dostęp do balkonów, tarasów, werand i ogrodów, co jest dużą zaletą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Maksymalna szerokość okna wynosi ok. 160 cm, dzięki czemu możliwe jest wykonanie systemu pojedynczego okna o świetle do 150 cm. Taki system może mieć powierzchnię do 8 m² i szerokość ponad 3 m. Są one szczególnie popularne ze względu na niższą cenę niż okna podnoszono-przesuwne HST, co jest ich główną zaletą.

HAJDUK OKNA

Andrzej Hajduk

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7
42-700 Lubliniec
woj. śląskie