Sztuczne oświetlenie nie może równać się ze światłem naturalnym. Pierwsze promienie porannego światła, przyjemne ciepło w południe lub uspokajający zachód słońca - wszystko to wypełnia pomieszczenia mieszkalne zupełnie wyjątkową atmosferą. Jest to jeszcze bardziej widoczne w przypadku drzwi tarasowych i balkonowych. Dzięki nim pomieszczenia są bardzo jasne i stają się przytulnymi strefami wypoczynku i strefami dobrego samopoczucia.


Drzwi tarasowe i balkonowe nie tylko zalewają pomieszczenia naturalnym światłem - stanowią także granicę między naszymi własnymi czterema kątami a naturalnymi miejscami odpoczynku - balkonem, tarasem czy ogrodem. Firma Hajduk oferuje szeroką gamę drzwi tarasowych i balkonowych, które podkreślą architektoniczny charakter Twojego domu.

Jeśli chodzi o wybór idealnych drzwi tarasowych do Twojego domu, ważne jest, aby rozważyć wszystkie czynniki, które sprawią, że będą one funkcjonalne, odporne na warunki atmosferyczne i bezpieczne. Systemy tarasowe, które mamy w ofercie łączą wszystkie te cechy, co czyni je idealnym wyborem dla Twojego domu.

Oferowane przez nas różne rodzaje drzwi na tarasy i balkony można zasadniczo podzielić na dwie kategorie: proste drzwi uchylno-przesuwne oraz bardziej skomplikowane wersje przesuwne, takie jak drzwi równolegle-przesuwne (PSK). Istnieje również możliwość posiadania drzwi harmonijkowych.  Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby, nasi specjaliści w Lublińcu znajdą dla Ciebie rozwiązanie.

- Drzwi tarasowo przesuwne HS 
System zaprojektowany z myślą o nowoczesnych rodzinach. Wyposażone są w antywyważeniowy 4-punktowy system ryglowania zapewniający wysokie bezpieczeństwo i ochronę antywłamaniową. Dzięki niskiemu progowi są idealne do użytku dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Minimalizują ryzyko upadku podczas zabawy. Pozwalają na płynne przejście z domu na taras lub ogród. Zastosowano w nich również nowoczesny osprzęt wraz z jednostką jezdną. Składa się ona z kółek poruszających się w aluminiowych prowadnicach. Jest to gwarancja płynnego i cichego przesuwania segmentów. Specjalna konstrukcja drzwi balkonowych zapewnia niezwykłą łatwość obsługi. Wzmacnia również izolację termiczną. To z kolei przekłada się na znaczne oszczędności energii.

- Drzwi odstawno-przesuwne
Drzwi odstawno-przesuwne to drzwi, które można odstawić (otworzyć) na bok i przesunąć po specjalnej szynie. Są one często stosowane w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na otwieranie drzwi na zewnątrz. Drzwi te są bardzo praktyczne i pozwalają na łatwy dostęp do pomieszczenia. Drzwi odstawno-przesuwne są również popularne ze względu na ich estetyczny wygląd. Mogą być wyposażone w różne rodzaje szkła, takie jak przezroczyste, matowe lub ozdobne, co pozwala na dostosowanie ich do wystroju wnętrza. Ponadto, drzwi te są łatwe w montażu i konserwacji, a także cechują się dobrymi właściwościami termicznymi i akustycznymi. Dlatego są one często wybierane do nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych.

- Drzwi uchylno-przesuwne PSK
Drzwi uchylno-przesuwne posiadają dodatkowo funkcję uchylania, co pozwala na swobodne wietrzenie pomieszczenia przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Kształt aluminiowej ramy pozwala na idealne zintegrowanie drzwi z innymi systemami okiennymi z drewna i aluminium. Konstrukcja ta, zarówno w pozycji otwartej, jak i uchylonej, nie zabiera miejsca we wnętrzu, wręcz przeciwnie - sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Bogata paleta kolorów i kształtów aluminiowej ramy pozwala na praktycznie nieograniczone kombinacje. Do tego bardzo dobre parametry termiczne zapewniające oszczędności ciepła, dzięki optymalnej budowie i rodzajowi uszczelnienia z EPDM. Istnieje możliwość wykonania w technologii tzw. cienkiego zgrzewu (V-Perfect), pozwalającej na idealne łączenie profili, gwarantujące zdecydowanie lepszą kontrolę docisku i zgrzewu, a tym samym bardzo dobre parametry w testach na wytrzymałość naroży (Iglo 5 Classic).

- Drzwi harmonijkowe
System tarasowy zwany również w Polsce drzwiami składanymi, dopiero zdobywają rynek i uznanie klientów.  Przykłady drzwi harmonijkowych możemy szukać najczęściej w restauracjach, kawiarniach czy galeriach handlowych. W przypadku lokali gastronomicznych możliwość otwarcia sali restauracyjnej na przylegający do niej ogródek to duży atut, który docenimy latem. 
Drzwi harmonijkowe wnoszą do wnętrza dużo światła, co bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie wszystkich domowników. Zastosowanie efektywnych przeszkleń przekłada się na parametry termoizolacyjne. Drzwi harmonijkowe, dzięki zastosowaniu profili o wysokich parametrach izolacyjnych, w niczym nie ustępują siostrzanemu systemowi HS. Aluminium natomiast zapewnia sztywność konstrukcji, wysoką odporność na napór wiatru i szczelność.
Jeśli cenisz sobie swobodę i otwartość przestrzeni, skonsultuj się z nami i umów się na bezpłatny pomiar na terenie Lublińca oraz okolicznych miejscowości jak Kochcice, Koszęcin, Dobrodzień, Lisów, Olesno, Kochanowice, Lisów, Lisowice, Sieraków Śląski, Krupski Młyn, Żędowice, Ciasna, Kolonowskie, Strzebiń, Miasteczko Śląskie, Kalety, Boronów.


Nie wiesz który system tarasowy wybrać dla siebie? Nie przejmuj się. Jesteśmy od tego, aby Ci doradzić. Skontaktuj się z nami, określ swój budżet, a my doradzimy Ci najlepszy produkt jaki możesz otrzymać. Wykorzystaj nasze 25-letnie doświadczenie w branży. 

HAJDUK OKNA

Andrzej Hajduk

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7
42-700 Lubliniec
woj. śląskie