Systemy aluminiowych drzwi harmonijkowych to popularne rozwiązanie użytkowe, często spotykane w hotelach, sklepach, restauracjach i domach prywatnych. Ich uniwersalność i wygoda sprawiają, że są świetnym wyborem nawet dla mniejszych przestrzeni. Dodatkowo mogą służyć do oddzielania ogrodów zimą, umożliwiając po złożeniu wygodny dostęp latem. Nasza firma stara się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, dlatego oferujemy niestandardowe rozmiary drzwi harmonijkowych.

Dzięki swojej specyficznej konstrukcji, składane drzwi tarasowe dają możliwość zamontowania bardzo niskiego progu, co jest szczególnie korzystne dla gospodarstw domowych z osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi lub małymi dziećmi. Takie bezprogowe wyjście na taras zapewnia bezpieczne poruszanie się po całej powierzchni, bez obawy o potknięcie czy trudności z przejazdem wózka inwalidzkiego. Jest to również wygodne rozwiązanie dla pozostałych domowników podczas spotkań czy imprez na tarasie, gdyż przejście to jest często wykorzystywane.

W Polsce okna harmonijkowe wciąż nie są częstym widokiem. Sporadycznie wykorzystuje się je do oddzielenia ogródka restauracyjnego od wnętrza, ale coraz częściej znajdują one zastosowanie w budynkach mieszkalnych. Składane drzwi balkonowe są natomiast zjawiskiem niekonwencjonalnym i rzadkim, przyciągającym uwagę i podziw.
Taki system jest świetnym sposobem na połączenie ogrodu lub balkonu z przestrzenią wewnętrzną, jednocześnie zapewniając oddzielenie salonu od przestrzeni zewnętrznej. Za granicą tego rodzaju architektura jest powszechnie wykorzystywana do tworzenia ogrodów zimowych. Niestety, mała popularność takich rozwiązań w kraju utrudnia realizację drzwi harmonijkowych.

Niezaprzeczalną zaletą składanych drzwi tarasowych jest zdolność do stworzenia szerokiego, niczym nie zakłóconego przejścia, bez przeszkód i wysokich progów. Zapewnia to łatwy dostęp do balkonu, tarasu lub ogrodu, a także poszerza przestrzeń mieszkalną, zapewniając wygodne i szerokie wyjście na patio bez ograniczeń architektonicznych. Ponadto, drzwi te mogą być łatwo obsługiwane przez każdego - także przez młodzież i osoby starsze - ponieważ wymagają minimalnego wysiłku.

W naszym kraju składane drzwi i okna tarasowe pozostają czymś odrębnym i wyjątkowym, co czyni je wizualnie efektownymi i godnymi uwagi. System okien harmonijkowych pozwala bez wysiłku stworzyć atrakcyjny i praktyczny projekt, wykorzystujący w pełni powierzchnię konstrukcji, a bogaty wybór opcji umożliwia wykonanie wielu różnych konfiguracji, stanowiąc niekonwencjonalną alternatywę dla popularnych drzwi przesuwnych.

Wiele osób pyta o koszt zewnętrznych drzwi harmonijkowych. Cena jednak zależy od wielu czynników. Istotnymi składnikami są wielkość i ilość skrzydeł, a także dobór odpowiednich okuć. Ponadto elementem do rozważenia jest również materiał, z którego wykonane są drzwi. Aluminium jest droższe niż PCV. Należy pamiętać, że drzwi tarasowe składane są rozwiązaniem szytym na miarę i rzadko spotykanym, co wpływa na ich koszt. Ponadto dodatkowe wymagania, takie jak niski próg, mogą zwiększyć cenę.

Zapoznaj się z naszą ofertą i w razie zainteresowania skorzystaj z opcji bezpłatnego pomiaru. Przyjedziemy, wymierzymy i podamy Ci kwotę. Decyzja zostanie po Twojej stronie - bez żadnych zobowiązań. 

HAJDUK OKNA

Andrzej Hajduk

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7
42-700 Lubliniec
woj. śląskie